StreetMeet #1StreetMeet to cykliczne spotkanie dla miłośników fotografii ulicznej. Tworzą je zarówno zaproszeni goście, jak i sami uczestnicy. Przed wydarzeniem zbierane są bowiem Wasze portfolia, a najciekawsze z nich są prezentowane i omawiane podczas spotkania.

Gościem specjalnym pierwszego spotkania będzie Katarzyna Kubiak. Zaprezentuje zdjęcia uliczne wykonane podczas karnawału w brazylijskim Rio de Janiro oraz podzieli się swoimi przemyśleniami, jak fotografuje się w tak (podobno) niebezpiecznym miejscu. Będziecie również mieli okazję posłuchać oraz zobaczyć zdjęcia dwóch brazylijskich fotografów: Marcelo Argolo (Observe) oraz Gustavo Minas (Burn My Eye).

Katarzyna Kubiak – w swojej twórczości skupia się na fotografii ulicznej oraz dokumentalnej. Jej fotografie publikowane były w takich magazynach jak: Eyeshot, Street Photography Magazine, World Street Photography Book, Eye Photo. Zdobywczyni wielu wyróżnień i nagród, m.in. na konkursach: Leica Street Photo (2016), London Street Photography Festiwal (2018), Miami Street Photography Festiwal (2018). Została zwycięzcą konkursu Urban Street Diving (2018) oraz zdobyła Grand Prix Leica Street Photo (2018). Jej fotografie prezentowane były podczas wystaw w takich krajach jak: USA, Niemcy, Włochy, Grecja, Holandia, Belgia. Była członkiem kolektywu Un-Posed.

Marcelo Argolo – fotograf i reporter z Rio de Janeiro w Brazylii. Od 2015 roku fotografuje wydarzenia codzienne oraz korporacyjne. Studiował fotografię na City College of San Francisco (USA) oraz ukończył dziennikarstwo (Brazylia). Prezentował swoje zdjęcia podczas dwóch indywidualnych wystaw w Rio de Janeiro, a także na wystawach grupowych w Brazylii, USA, Anglii, Turcji, Niemczech i Tajlandii. Jest członkiem kolektywów Observe oraz Flanares.

Gustavo Minas – urodzony w Brazylii. Ukończył dziennikarstwo na państwowym uniwersytecie w Londrinie oraz studiował język i historię fotografii z Carlosem Moreira w São Paulo. Od 2009 fotografuje życie codzienne miast w których żyje. Aktualnie pracuje jako fotoreporter freelancer w Brazylii. W 2017 roku jego seria 'Bus Station' wygrała POY LATAM Award w kategorii "The Future of the Cities”. Członek kolektywu Burn my Eye oraz Flanares. Jego pierwsza książka "Maximum Shadow, Mininal Light" zostanie wydana w maju 2019 roku przy okazji indywidualnej wystawy w Freelens Galerie w Hamburgu.

Gdzie: Służewski Dom Kultury
Kiedy: 7 kwietnia 2019 (niedziela)
Godzina: 17:00
Prowadzący: Tymon Markowski

Zgłoszenia do przeglądu portfolio prosimy wysyłać na adres streetphotopoland@gmail.com do północy dnia 3 kwietnia. Ogłoszenie wyników nastąpi 4 kwietnia na facebooku Street Photo Poland. Dla najlepszego portfolio przewidziana jest nagroda w postaci vouchera o wartości 100zł na zakup książki fotograficznej. Recenzowane będą tylko wybrane portfolia, jednak spotkanie jest darmowe i otwarte, zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Projekt w 2019 roku jest finansowany ze środków otrzymanych od m.st. Warszawy.