StreetMeet #2StreetMeet to cykliczne spotkanie dla miłośników fotografii ulicznej. Tworzą je zarówno zaproszeni goście, jak i sami uczestnicy. Przed wydarzeniem zbierane są bowiem Wasze portfolia, a najciekawsze z nich są prezentowane i omawiane podczas spotkania.

Drugie spotkanie poruszy tematykę fotografii ulicznej w Wielkiej Brytanii. Gościem specjalnym będzie Damian Chrobak, który mieszka w UK oraz fotografuje Londyn od 15 lat. Swoje prezentacje na to spotkanie przygotowali specjalnie dla Was również bardzo znani londyńscy fotografowie: Matt Stuart z Magnum Photos oraz Dmitry Stepanenko, dyrektor London Street Photography Festival.

Damian Chrobak - urodził się w 1977 roku, w Jastrzębiu Zdroju. Fotografią zainteresował się w 2003 roku i rozpoczął naukę w Akademii Fotografii w Warszawie. Po pierwszym roku zrezygnował, chcąc szukać własnego głosu w fotografii. W 2004 wyjechał do Londynu, gdzie podjął naukę i ukończył London Collage of Communication - Black & White Photography. Upodobał sobie szczególnie fotografię uliczną i dokumentalną. Swoje zdjęcia pokazywał na wystawach grupowych i indywidualnych w Polsce oraz Europie. Od 2010 roku jest członekiem ZPAF-u, gdzie prowadzi warsztaty z fotografii ulicznej. Jest pomysłodawcą i założycielem grupy fotograficznej Un-Posed. Obecnie studiuje fotografię w Opawie.

Matt Stuart - urodzony w 1974 roku. Przyznaje się do mniej niż wybitnej kariery szkolnej, ale w wieku 11 lat wysłano go na solowy występ na trąbce przed Królową. Reakcja Jej Królewskiej Mości nie została zarejestrowana. Nieco później, w 1986 roku, Matt odkrył jazdę na deskorolce po obejrzeniu filmu "Powrót do przyszłości". Jazda zajmowała mu każdą chwilę aż do 1994 roku, kiedy to dziewczyny zrobiły się dużo ciekawsze. Pozwolił sobie również na krótki, nierozważny romans z kung-fu. Ojciec Matta będąc świadomym, że jego syn nigdy nie będzie następnym Bruce'em Lee, wprowadził go w świat fotografii przekazując książki Roberta Franka i Henri Cartier-Bressona. Od tego czasu fotografia jest najważniejszą pasją Matta, choć nadal interesuje go deskorolka i dziewczyny (ale na szczęście nie kung-fu).

Dmitry Stepanenko – urodził się w Odessie na Ukrainie w 1987 roku. Fotografię uliczną zaczął uprawiać po przeprowadzce do Wielkiej Brytanii w 2010 roku. Szybko stała się ona jego głównym obiektem zainteresowania. W 2013 roku jako jeden z założycieli powołał do życia The Street Collective. Jego pierwsza indywidualna wystawa zdjęć zaprezentowana została w Museum of Western and Eastern Art w Odessie (2017). Oprócz tego Dmitry brał udział w licznych wystawach zbiorowych w Rosji, Europie i USA. Jego zdjęcia publikowane były w różnych magazynach fotograficznych. W 2017 roku wydał swoją pierwszą książkę "Heavy Colour". Dmitry jest współzałożycielem oraz dyrektorem London Street Photography Festival.

Gdzie: Służewski Dom Kultury
Kiedy: 9 czerwca 2019 (niedziela)
Godzina: 17:00
Prowadzący: Tymon Markowski

Zgłoszenia do przeglądu portfolio prosimy wysyłać na adres streetphotopoland@gmail.com do północy dnia 2 czerwca. Metoda stworzenia portfolio jest dowolna – od autora zależy co i jak zaprezentuje. Ogłoszenie wyników nastąpi 4 czerwca na facebooku Street Photo Poland. Dla najlepszego portfolio przewidziana jest nagroda w postaci vouchera o wartości 100zł na zakup książki fotograficznej. Recenzowane będą tylko wybrane portfolia, jednak spotkanie jest darmowe i otwarte, zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Projekt w 2019 roku jest finansowany ze środków otrzymanych od m.st. Warszawy.