StreetMeet #3StreetMeet to cykliczne spotkanie dla miłośników fotografii ulicznej. Tworzą je zarówno zaproszeni goście, jak i sami uczestnicy. Przed wydarzeniem zbierane są bowiem Wasze portfolia, a najciekawsze z nich są prezentowane i omawiane podczas spotkania.

Trzecie spotkanie będzie kontynuować tematykę fotografii ulicznej w Wielkiej Brytanii, którą zapoczątkowaliśmy w poprzednim miesiącu. Swoje zdjęcia m.in. z Londynu zaprezentuje Tymon Markowski, twórca inicjatywy Street Photo Poland. Swoje prezentacje na to spotkanie przygotowali specjalnie dla Was również bardzo znani brytyjscy fotografowie: Nick Turpin oraz Paul Russell.

Tymon Markowski - urodzony w 1986 roku w Krakowie. Jest fotograficznym samoukiem, studiował socjologię. Zaczął pracę jako fotoreporter w 2006 roku. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Był nominowany oraz wygrywał konkursy fotograficzne, zarówno w kraju (Grand Press Photo, BZ WBK Press Foto), jak i za granicą. Zdobywca międzynarodowego tytułu Fotograf Roku w kategorii event (International Photography Awards 2016) oraz tytułu Fotoreporter Roku 2016 przyznawanego przez polskie Stowarzyszenie Fotoreporterów. Jego prace były pokazywane na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce oraz za granicą. Założyciel edukacyjnej inicjatywy Street Photo Poland, która skupia się na promowaniu fotografii ulicznej w Polsce.

Paul Russell – urodził się w Londynie w 1966 roku, obecnie mieszka w Weymouth. Fotografuje niemal wyłącznie w Wielkiej Brytanii. Jego zdjęcia znajdują się w zbiorch Museum of London, a także w prestiżowych publikacjach Street Photography Now (2010), 100 Great Street Photographs (2017) i Street Photography – A History in 100 Iconic Photographs (2019). Jego zdjęcia są zawsze niepozowane - to studium historii człowieka, a jego podejście ma oparcie w badaniach naukowych w zakresie zwierząt. Uważa, że ludzie interesują się filmami dokumentalnymi o przyrodzie, obserwują ją na żywo, a jednocześnie nie potrafią przyjrzeć się swoim własnym zachowaniom w tej materii.

Nick Turpin - urodził się w Londynie w 1969 roku. Studiował Art & Design na Uniwersytecie Gloucestershire, a następnie Photography, Film and Video na Uniwersytecie Westminsterskim aż do 1990 roku, kiedy to wyjechał do etatowej pracy jako fotograf w The Independent Newspaper. W 1997 roku rozpoczął działalność w reklamie i fotografii projektowej. W 2000 roku założył międzynarodową grupę fotografów ulicznych In-Public. W 2010 roku powstało wydawnictwo Nick Turpin Publishing. Nick nauczał i wykładał również współczesną fotografię uliczną w muzeach, na uniwersytetach i w telewizji.

Gdzie: Służewski Dom Kultury
Kiedy: 6 lipca 2019 (sobota)
Godzina: 14:00
Prowadzący: Tymon Markowski

Zgłoszenia do przeglądu portfolio prosimy wysyłać na adres streetphotopoland@gmail.com do północy dnia 30 czerwca. Metoda stworzenia portfolio jest dowolna – od autora zależy co i jak zaprezentuje. Ogłoszenie wyników nastąpi 3 lipca na facebooku Street Photo Poland. Dla najlepszego portfolio przewidziana jest nagroda w postaci vouchera o wartości 100zł na zakup książki fotograficznej. Recenzowane będą tylko wybrane portfolia, jednak spotkanie jest darmowe i otwarte, zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Projekt w 2019 roku jest finansowany ze środków otrzymanych od m.st. Warszawy.