StreetMeet #4

StreetMeet to cykliczne spotkanie dla miłośników fotografii ulicznej. Tworzą je zarówno zaproszeni goście, jak i sami uczestnicy. Przed wydarzeniem zbierane są bowiem Wasze portfolia, a najciekawsze z nich są prezentowane i omawiane podczas spotkania.

Ostatnie w tym roku spotkanie zabierze nas na wschód do takich krajów jak Indie, Maroko czy Tajlandia. Gościem głównym, który zaprezentuje swoje zdjęcia jest Joanna Mrówka, członek kolektywu Little Box Collective, wielokrotnie nagradzana fotografka balansująca pomiędzy dokumentem, fotografią podróżniczą, a street photo. Swoje prezentacje na to spotkanie przygotowali specjalnie dla Was jeden z najlepszych tajskich streetowców Rammy Narula, a także Swarat Ghosh, który jest uczestnikiem programu mentorskiego VII oraz członkiem kolektywu In-Street.

Joanna Mrówka – polska artystka fotograf pochodząca z Krakowa. Jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz wykładowcą Uniwersytetu Ekonomicznego. Uhonorowana tytułem Artiste FIAP. Szczególne miejsce w jej twórczości zajmuje fotografia uliczna i fotografia podróżnicza. Jest autorką i współautorką wielu wystaw fotograficznych: indywidualnych, zbiorowych, poplenerowych, pokonkursowych. Zdobywała nagrody w konkursach m.in. LensCulture Street Photography Awards (2015), National Geographic Poland (2015, 2016, 2017, 2018), Grand Press Photo (2016), czy BZ WBK Press Foto (2016, 2017). Zdobywczyni nagrody Zdjęcie Roku w konkursie BZ WBK Press Foto 2016.

Swarat Ghosh – mieszka w Hajdarabadzie (Indie). Publikował w lokalnych oraz międzynarodowych tytułach prasowych, m.in. blog The Washington Post "In Sight" i magazyn National Geographic Traveler. Jego prace były wystawiane w Londynie, Paryżu, Glasgow, Stambule, Tajlandii, Bombaju i Hajdarabadzie. W 2016 roku zdobył prestiżową nagrodę "Neel Dongre Awards for Excellence in Photography" przyznawaną przez India Photo Archive Foundation. W 2017 roku Swarat był finalistą konkursu LensCulture Street Photography Awards. Jego prace były prezentowane na indyjskim festiwalu fotografii Hyderabad India (2017) oraz Maribor Photography Festival w Słowenii (2018). W 2019 roku Swarat został nominowany do Joop Swart Masterclass, programu edukacyjnego World Press Photo. Uczestnik programu mentorskiego agencji VII.

Rammy Narula - urodzony i wychowany w Bangkoku (Tajlandia), gdzie ukończył biznesowe studia licencjackie na Assumption University. Pracował w handlu przez 14 lat, po czym rzucił to zajęcie by oddać się w pełni fotografii. Pasją Rammyego jest podróżowanie i odkrywanie ulic za pomocą aparatu fotograficznego, gdziekolwiek się znajduje. Jego ostatnie dzieło „Platform 10” to projekt zrealizowany na centralnym dworcu kolejowym w Bangkoku. Rammy jest członkiem kolektywu Street Photo Thailand oraz Burn My Eye. Pracuje jako mentor, organizując kilka warsztatów fotograficznych w roku, zarówno grupowych jak i indywidualnych. Jest regularnie zapraszany jako prelegent oraz juror do oceniania zdjęć w konkursach fotograficznych. Ponadto jest administratorem i kuratorem "Hardcore Street Photography", największej grupy fotografii ulicznej na platformie Flickr.

Gdzie: Służewski Dom Kultury
Kiedy: 16 listopada 2019 (sobota)
Godzina: 12:00
Prowadzący: Tymon Markowski

Zgłoszenia do przeglądu portfolio prosimy wysyłać na adres streetphotopoland@gmail.com do północy dnia 8 listopada. Metoda stworzenia portfolio jest dowolna – od autora zależy co i jak zaprezentuje. Ogłoszenie wyników nastąpi 10 listopada na facebooku Street Photo Poland. Dla najlepszego portfolio przewidziana jest nagroda w postaci vouchera o wartości 100zł na zakup książki fotograficznej. Recenzowane będą tylko wybrane portfolia, jednak spotkanie jest darmowe i otwarte, zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Projekt w 2019 roku jest finansowany ze środków otrzymanych od m.st. Warszawy.